°C

Wyślij zgłoszenie do Lubuskich Wawrzynów!

Fot. A. Steciąg
 

Mija termin przyjmowania zgłoszeń do Lubuskich Wawrzynów za 2019 rok.

Książki i materiały prasowe ubiegające się o nagrody w trzech kategoriach – literackiej, naukowej i dziennikarskiej – można składać do końca tygodnia.

– Na razie mamy ok. 40 zgłoszeń, ale wciąż czekamy na nowe – mówi Anna Urbańska, rzeczniczka Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze:

Dr Przemysław Bartkowiak, sekretarz Lubuskich Wawrzynów, przypomina, że o najbardziej prestiżową nagrodę literacką, naukową i dziennikarską w regionie może się ubiegać praktycznie każdy pisarz, poeta, naukowiec czy dziennikarz.

Trzeba jednak spełnić kilka podstawowych warunków regulaminowych:

Anna Polus, wicedyrektorka zielonogórskiego Norwida, zasiadająca w tym roku w kapitule Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego, ma nadzieję, że osoby pracujące w mediach mocniej zainteresują się tegorocznym konkursem.

– Mamy już kilka ciekawych zgłoszeń, ale liczymy na więcej – podkreśla Polus:

Laureatów Lubuskich Wawrzynów za 2019 rok poznamy pod koniec lutego, w trakcie uroczystej gali w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. A wszystkie informacje o konkursie, wraz z regulaminem i zasadami zgłaszania książek i materiałów prasowych, można znaleźć na stronie internetowej: www.wawrzyny.norwid.net.pl

 

 

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku