°C

Ruszyły zgłoszenia filmów na 12. Solanin Film Festiwal

Fot. strona www 12 Solanin Film Festiwal(1)
 

Wystartował nabór filmów na 12. Solanin Film Festiwal w Nowej Soli (Lubuskie). Amatorzy, profesjonaliści oraz studenci szkół filmowych mogą zgłaszać swoje fabuły, dokumenty i animacje do rywalizacji w trzech konkursach: niezależnym, offowym oraz animowanym – poinformowali organizatorzy Festiwalu.

Zgłoszenia będą przyjmowane do końca kwietnia. Pula nagród wynosi 5 tys. zł, natomiast zdobywca Grand Prix otrzyma 3 tys. zł.

Jak poinformował dyrektor Solanin Film Festiwal Konrad Paszkowski, w tym roku długość filmów w Konkursie Offowym i Animowanym to maksymalnie 45 minut. Konkurs Niezależny jest przeznaczony dla amatorów i samouków do 21 roku życia, a maksymalny czas trwania przesyłanych filmów nie może przekroczyć 20 minut.

„Ponownie liczymy na ambitne produkcje studentów i absolwentów polskich szkół filmowych, ale także pasjonatów, którzy tworzą swoje obraz poza mainstreamem. W konkursie Kina Animowanego rywalizować będą wspólnie zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Drogą ewolucji Solanin stał się festiwalem z krótkometrażowymi konkursami, ale nie zapominamy o pełnych metrażach i mamy nadzieję, że w przyszłości udam się uruchomić Konkurs Debiutów”

– powiedział Paszkowski.

12 Solanin Film Festiwal Polskie Radio Zachód 4 lipca 2020

12. Solanin Film Festiwal odbędzie się w Nowej Soli w dniach 19-23 sierpnia 2020 r. Festiwal będzie wypełniony niezależnymi produkcjami z Polski, Europy i świata. Poza konkursami filmowymi odbędą się liczne imprezy towarzyszące artystyczne oraz sportowe.

Festiwal przyznaje również „Mocnego Solanina” – nagrodę dla uznanych twórców bezkompromisowego kina. Dotychczas taką statuetką zostali wyróżnieni: Wojciech Smarzowski, Marek Koterski, Jerzy Stuhr, Jan Jakub Kolski i Ryszard Bugajski.

Szczegóły nt. procedury zgłaszania filmów i kryteriów w poszczególnych kategoriach konkursowych są dostępne na stronie internetowej imprezy.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku