°C

S.Iwan o programie Energia+. 15 proc. udziału OZE w tym roku

gmina Puck
 

Będą kolejne rozwiązania legislacyjne w ramach programu Energia plus. O zmianach mówiła w Sejmie minister Jadwiga Emilewicz. Rząd mocno będzie stawiał m.in. na promocję fotowoltaiki.

Jak mówi Stanisław Iwan z Porozumienia, który był dziś gościem Radia Zachód, coraz więcej osób i firm decyduje się na zainwestowanie w tzw. zieloną energię:

Drugim elementem programu Energia plus, o którym mówiła minister rozwoju, jest energetyka wiatrowa na lądzie, a trzecim – budowa biogazowni tam, gdzie są kłopoty z sieciami energii elektrycznej.

Cała rozmowa do wysłuchania na stronie Polskiego Radia Zachód.

Stanisław Iwan

CZYTAJ TAKŻE: Transformacja energetyczna to szansa dla polskiej gospodarki, nie tylko na zarobek, ale również na skok technologiczny. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dotuje badania mające kompleksowy wpływ na rozwój technologii związanych z OZE – powiedziała w rozmowie z PAP dr inż. Agnieszka Jakubiak z NCBR.

Miliony dofinansowania dla OZE z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku