°C

Sejmik seniorów: opieka wciąż kuleje, a potrzeby ogromne

Fot. Krzysztof Kubasiewicz
 

W Zielonej Górze obradował dziś Lubuski Sejmik Seniorów. Dyskusję zdominowały tematy związane ze służbą zdrowia i opieką senioralną, a także kwestie związane z finansowaniem inicjatyw podejmowanych przez starszych mieszkańców województwa.

Jednym z uczestników obrad był m.in. Władysław Kozak ze Zbąszynka, który apelował do władz województwa o większe nakłady na opiekę nad seniorami.

– W naszej gminie nie jest z tym źle, ale potrzeby są bardzo duże – podkreśla radny Sejmiku Seniorów:

Teresa Sekuła z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego przypomina, że to drugie posiedzenie Lubuskiego Sejmiku Seniorów, którego radni wybrani zostali na czteroletnią kadencję:

Urszula Chodak, przewodnicząca Lubuskiej Rady Seniorów, podkreśla, że władze województwa dbają o seniorów i interesują się ich problemami. Jak mówi, z roku na rok przeznacza się też więcej pieniędzy na inicjatywy senioralne, co znacznie poprawia jakość życia starszych mieszkańców regionu:

Dodajmy, że radni Lubuskiego Sejmiku Seniorów apelowali dziś także o podjęcie działań zmierzających do zwiększenia dostępności do lekarzy specjalistów i usług rehabilitacyjnych. W trakcie obrad zwracano też uwagę na kwestie dostępności komunikacyjnej wsi i małych miejscowości, czyli m.in. brak odpowiednich połączeń autobusowych czy kolejowych.

 

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku