°C

Medale Gwardii w ostatnim dniu memoriału

fot. Jakub Lesiński
 

Konkurencja karabinu pneumatycznego mix zakończyła XI Memoriał Stanisława Maruchy. Imprezę rozgrywano od piątku do niedzieli wraz z Zawodami Klasyfikacyjnymi na strzelnicach zielonogórskiej Gwardii. Ostatniego dnia na podium również nie zabrakło reprezentacji gospodarzy.

Natalia Kochańska startująca w mixie pod szyldem „Polska 1” wraz z Maciejem Kowalewiczem z Gwardii Olsztyn wywalczyli srebro przegrywając 13:17 w meczu o złoto z duetem „Polska 3”, który tworzyli reprezentanci Zawiszy Bydgoszcz: Aneta Stankieiwcz – Rafał Łukaszyk.

Z kolei brąz zdobył duet Gwardii Zielona Góra: Sylwia Bogacka – Rafał Ratajczak, który w meczu o trzecie miejsce pokonał 17:11 „Polskę 5” w składzie: Jula Piotrowska (Śląsk Wrocław) – Sebastian Pokorowski (PZSS).

Przypomnijmy, że jeżeli chodzi o starty indywidualne w ramach Zawodów Klasyfikacyjnych, to Kochańska wygrała w piątek konkurencję karabinu pneumatycznego 60 wśród seniorek ustanawiając jednocześnie nowy rekord kraju. Wówczas tuż poza podium uplasowała się Bogacka. Natomiast podczas sobotniej rywalizacji w formie kwalifikacji, bez finału – Kochańska zajęła drugie miejsce, zaś Bogacka była trzecia.

W niedzielę gwardziści rywalizowali także w konkurencji pistoletu pneumatycznego 60 – gdzie rozegrano tylko eliminacje, bez finału. Wśród juniorek najlepsza okazała się Maja Jarosińska, a szósta była jej klubowa koleżanka Barbara Macur.  W pistolecie pneumatycznym wśród seniorów drugi był Grzegorz Długosz, trzeci Paweł Mały, a piąty Maciej Korcz. Wśród juniorów triumfował Jakub Rosa, trzeci był Marek Ujazdowski, a dziewiąty Kamil Fabisiak.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku