°C

Tak doszło do wypadku na przejeździe

 

Mamy dramatyczny film pokazujący, jak doszło do niedawnego wypadku na przejeździe kolejowym niedaleko Zbąszynia. Nagranie z monitoringu opublikowało PKP PLK.

Na filmie widać, jak kierowca ciężarówki na łuku drogi nie może wyhamować na śliskiej nawierzchni, wyłamuje szlaban i wjeżdża na przejazd. Chwilę później w naczepę ciężarówki uderza rozpędzony ekspres Berlin – Warszawa.

Do wypadku doszło we wtorek przed południem na linii Poznań – Kunowice na przejeździe kolejowo-drogowym między Zbąszyniem a Nowym Tomyślem.  4 osobom udzielono pierwszej pomocy – dwóm podróżnym i obsłudze pociągu. Dlaczego samochód wjechał na przejazd taranując zamkniętą rogatkę i ignorując czerwone światła, wyjaśnia specjalna komisja.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku