°C

Kilku pistoleciarzy Gwardii na podium

fot. Jakub Lesiński
 

Za nami II dzień odbywających się w Zielonej Górze - Zawodów Klasyfikacyjnych w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz XI Memoriału Stanisława Maruchy. W sobotę na podium stanęło kilku pistoleciarzy miejscowej Gwardii.

Drugi wśród seniorów był Grzegorz Długosz (zwyciężył Oskar Miliwek z Zawiszy Bydgoszcz, a trzeci był Jakub Rabczuk ze Śląska Wrocław). W finale starszej kategorii wiekowej wystąpiło jeszcze dwóch innych reprezentantów gospodarzy. Piąty był Maciej Korcz, a siódmy Paweł Mały.

Ponadto najlepszym juniorem okazał się Marek Ujazdowski z Gwardii, a trzecie miejsce w tej młodszej kategorii zajął jego klubowy kolega Jakub Rosa (drugi był Stanisław Kozłowski z Dworu Grunwaldzkiego Poznań). Tuż poza podium uplasował się inny gwardzista – Gracjan Kopka.

Ponadto w sobotę wśród kobiet w konkurencji pistoletu pneumatycznego 60 piąte miejsce zajęła seniorka Krystyna Macur z Gwardii ZG. Wśród juniorek wygrała inna zielonogórzanka – Maja Jarosińska, a piąta była jej klubowa koleżanka – Barbara Macur.

Tego dnia gwardzistki startowały w konkurencji karabinu pneumatycznego – eliminacjach, bez finału. Tam wśród seniorek druga była Natalia Kochańska, trzecia Sylwia Bogacka, a dziewiąta Karolina Pawlak. Wśród juniorek w pierwszej dziesiątce zmagania zakończyła tylko jedna zielonogórzanka – dziewiąta Barbara Modrzyk.

Jeżeli chodzi o karabiniarzy Gwardii to w sobotę czwarty był senior Gwardii – Mirosław Jagoda. Konkurencję karabinu wśród juniorów wygrał za to zielonogórzanin Rafał Ratajczak. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowano także jego dwóch klubowych kolegów – ósmego Macieja Wysockiego i dziesiątego Mikołaja Masłowskiego.

W niedzielę ostatni dzień zawodów. Czeka nas chociażby rywalizacja w karabinie pneumatycznym mix. Finał tej konkurencji zaplanowano na godz. 10.00.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku