°C

O sytuacji na Bliskim Wschodzie w Lubuskim Forum

Lubuskie Forum Radia Zachód
 

Iran przyznał się do omyłkowego zestrzelenia Boeinga ukraińskich linii lotniczych – to dziś wiadomość dnia. Goście Lubuskiego Forum Radia Zachód komentowali sytuację na Bliskim Wschodzie po zabiciu przez Amerykanów irańskiego generała Sulejmaniego.

Eneasz Gawora z Konfederacji przypomina, że jego ugrupowanie opowiada się za nieangażowaniem się w sprawy, które nie dotyczą Polski:

Zdaniem Gawory, polscy żołnierze powinni zostać natychmiast wycofani z Iraku.

Kazimierz Łatwiński, przedstawiciel wojewody lubuskiego podkreślał, że jeśli chcemy zwiększenia naszego bezpieczeństwa musimy pełnić służbę także poza granicami kraju:

– Z obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie wnioski powinien wyciągnąć cały świat – mówił Czesław Fiedorowicz z PSL:

– Sprawy na Bliskim Wschodzie mocno się zapętliły, ale będąc w sojuszach nie powinniśmy samodzielnie podejmować decyzji – komentował Bogusław Wontor z SLD:

Sebastian Ciemnoczołowski z PO-KO podkreślał, że sytuacja eskaluje i dotyka zwykłych obywateli, bo są już cywilne ofiary konfliktu, które poniosły śmierć w wyniku zestrzelenia samolotu. Wskazywał też na zbrodnie Sulejmaniego:

– To trudna i napięta sytuacja – komentował Piotr Barczak z PiS:

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku