°C

Kolejni ochotnicy zasilą szeregi skwierzyńskiego batalionu WOT

fot. kpt Marcin MISIAK Oficer Prasowy 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
 

151 batalionu lekkiej piechoty wchodzący w skład 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, powstał z myślą o mieszkańcach Ziemi Lubuskiej.

Służba w WOT daje im możliwość łączenia życia zawodowego z marzeniami o wojsku. Przed kandydatami intensywne szesnastodniowe szkolenie podstawowe, tzw. „szesnastka”. Pierwszy dzień w wojsku polega na dopełnieniu ostatnich formalności i pobraniu umundurowania oraz sprzętu (hełm, karimata, śpiwór, strój sportowy, zasobnik piechoty). Tego samego dnia instruktorzy wychowania fizycznego sprawdzą kondycję kandydatów na terytorialsów. Dziś do jednostki w Skwierzynie zgłosiło się 27 ochotników – mówi podpułkownik Artur Filipowicz dowódca 151 batalionu piechoty lekkiej:

Dla ochotników możliwość wstąpienia do wojsk obrony terytorialnej jest z jednej strony spełnieniem ich marzeń, z drugiej wstąpienie nie oznacza zerwania nauki czy pracy zawodowej. Mówią Paulina Sosłowicz z Krosna Odrzańskiego, na co dzień pracująca w Domu Dziecka, oraz Bartosz Kucharski z Żar:

Jeśli rekruci-ochotnicy przejdą tę próbę, dostąpią zaszczytu złożenia wyjątkowej przysięgi wojskowej która odbędzie się 26. stycznia.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku