°C

Norwid podsumowuje czytelnictwo w 2019 roku

Fot. A. Steciąg
 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze podsumowała miniony rok.

Jak mówi Marzena Wańtuch, szefowa działu udostępniania w zielonogórskim Norwidzie, ostatnie 12 miesięcy to był bardzo udany okres.

Wypożyczalnie w budynku głównym, jak i filie biblioteki w całym mieście odwiedziło w sumie kilkadziesiąt tysięcy osób, które wypożyczyły kilkaset tysięcy książek, audiobooków czy e-booków:

 

Anna Urbańska z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze podkreśla, że 22 tys. czytelników, którzy skorzystali z wypożyczalni zielonogórskiego Norwida nie wszyscy korzystający w ubiegłym roku z zasobów biblioteki:

 

A po jakie książki i których autorów sięgali najchętniej zielonogórzanie w 2019 roku?

 

Dodajmy, że w ubiegłym roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze kupiła ponad 7,5 tys. nowych woluminów za kwotę ponad 250 tys. złotych. W sumie w zasobach zielonogórskiego Norwida znajduje się obecnie niemal pół miliona książek, dokumentów, multimediów i czasopism. Biblioteka umożliwia także dostęp do zbiorów Biblioteki Narodowej, a także cyfrowej biblioteki LEGIMI.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku