°C

Witnica: Czy ruszy budownictwo mieszkaniowe?

fot. Zbigniew Bodnar
 

W Witnicy - po sporych perturbacjach - jest szansa, że powstanie wreszcie 77 mieszkań pod wynajem w standardzie „pod klucz” o średnim metrażu 51 mkw.

Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w Witnicy zostanie zrealizowana na niespełna hektarowej działce przy ul. Poprzecznej. Zgodnie z przygotowaną koncepcją, powstanie 4-kondygnacyjny budynek, który pomieści 77 mieszkań o różnorodnej strukturze – od około 30 metrowych kawalerek, przez mieszkania dwupokojowe po około 60 metrowe M3. Jak mówi Małgorzata Łopatka zastępca burmistrza, obecnie trwają prace projektowe:

Witnica mogła być pierwszym miastem w naszym województwie, w którym – w ramach programu „Mieszkanie Plus” – wybudowane zostaną mieszkania komunalne. Jednakże na skutek zablokowania procedur przez radnych, budowa opóźni się co najmniej o rok.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku