°C

Kochańska najlepsza, Bogacka tuż poza podium

fot. Jakub Lesiński
 

Na obiektach zielonogórskiej Gwardii rozpoczęły się Zawody Klasyfikacyjne w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz XI Memoriał Stanisława Maruchy. Pierwszego dnia rywalizacji w ramach tej pierwszej imprezy, w konkurencji karabinu pneumatycznego 60 seniorek zwyciężyła reprezentantka gospodarzy - Natalia Kochańska.

Ponadto tuż za podium uplasowała się bardziej doświadczona gwardzistka – Sylwia Bogacka. Po zakończeniu zmagań rozmawialiśmy z obiema zielonogórskimi zawodniczkami:

Podium w karabinie seniorek uzupełniły w piątek – druga Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) oraz trzecia Karolina Kowalczyk (WKS Śląsk Wrocław). Z kolei wśród juniorek w karabinie triumfowała Jula Piotrowska (Śląsk). Szóste miejsce zajęła Barbara Modrzyk (Gwardia Zielona Góra).

Wśród panów w konkurencji karabinu pneumatycznego w finale juniorów wystąpiło dwóch zielonogórzan. Rafał Ratajczak był szósty, a jego klubowy kolega Marcin Wysocki zajął siódme miejsce.

W piątek rywalizowano także w pistolecie pneumatycznym mix. W meczu o złoto duet Gwardii Zielona Góra: Jakub Rosa – Maja Jarosińska pokonał 16:14 Grzegorza Długosza (Gwardia ZG) startującego z Joanną Tomalą (Flota Gdynia).

Zawody na obiektach Gwardii potrwają do niedzieli. W sobotę rywalizacja rozpocznie się już od godz. 8.15. Na 12.00 zaplanowano finał pistoletu pneumatycznego 60 seniorów oraz juniorów. O 13.15 w tej samej konkurencji powalczą kobiety.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku