°C

Dziewiętnastowieczne gazety pod tapetami Zagrody Młyńskiej

fot:Muzeum Lubuskie
 

Gazety z drugiej połowy XIX wieku znalazł pod tapetami wykonawca remontu muzeum w Bogdańcu. Jak się okazuje był to dość popularny sposób izolacji ścian.

 – Niestety nie wszystko uda się dziś odczytać – mówi Mirosław Pecuch, pełniący obowiązki kierownika Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu:

– Gdyby odnalezione numery były o kilkadziesiąt lat młodsze, wówczas byłaby to dla nas prawdziwa perełka – mówi Agnieszka Dębska, pełniąca obowiązki kierownika filii Zespołu Willowo Ogrodowego:

Fragmenty gazet pochodzą z najstarszej Landsberskie gazety, w której opisywano głównie codzienne, bliskie mieszkańcom tematy. Najwięcej miejsca zajmowały ogłoszenia i reklamy. Dla nas są to jednak cenne informacje – dodaje Agnieszka Dębska:

Podobne odkrycia trafiają się także gorzowianom remontującym kamienice. Takie i podobne znaleziska warto zawsze skonsultować z pracownikami muzeum.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku