°C

Prezydent: Nie pozwolimy zakłamywać naszej historii

Fot. PAP/Artur Reszko

Nie pozwolimy zakłamywać i przeinaczać polskiej historii, będziemy bronić naszej godności choćby przyszło nam stanąć przeciwko największemu przeciwnikowi – mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda w Kolnie (woj. podlaskie).

W swym wystąpieniu prezydent podkreślał, że „wartości są naszą skałą, jedyną, na której my jesteśmy w stanie budować stabilny dom”. „Dlatego będziemy o zachowanie tych wartości walczyli” – oświadczył.

Przekonywał, że „to są wartości oparte na naszym dziedzictwie, na naszej kulturze i naszej tradycji, opartej na fundamentach i korzeniach chrześcijańskich”.

„Nie damy sobie tych naszych tradycji odebrać, nie damy ich sobie wydrzeć, nie pozwolimy także zakłamywać i przeinaczać naszej historii. Zawsze będziemy bronić naszej godności, to jest nasze święte prawo. Choćbyśmy mieli stanąć przeciwko największemu przeciwnikowi”

– powiedział prezydent.

„Choćby kłamstwo było rozprzestrzeniane na cały świat, będziemy z tym twardo walczyli”

– zadeklarował

„Ja wiem, że czasem jesteśmy słabsi, że czasem jesteśmy mniejsi, ale to wcale nie znaczy, że musimy zaniechać naszej działalności. Po to mamy głowę, żeby myśleć, po to mamy głowę i jesteśmy tu razem, żeby szukać rozwiązań”

– mówił Andrzej Duda.

Zapewnił, że on, rząd i większość parlamentarna, działają i będą działali razem. „To jest wszystko skoordynowane działanie” – dodał.

„To co jest tajne, pozostaje tajne, a to o czym można mówić w telewizji, to się o tym mówi w telewizji”

– dodał prezydent.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku