°C

Reorganizacja sieci wschowskich szkół

Fot. Marek Turowski.
 


Od ponad miesiąca trwa dyskusja w sprawie reorganizacji sieci szkół na terenie gminy Wschowa. Przedmiotem rozmów radnych, rodziców i środowiska nauczycielskiego jest materiał przygotowany przez władze miasta. Wskazuje on na zbyt dużą liczbę szkół podstawowych i za duże środki przeznaczone na ich utrzymanie oraz małą liczbę uczniów.

Propozycja władz miasta polega na likwidacji placówek wiejskich w Lginiu, Konradowie, Łysinach i Siedlnicy. – Chcemy, aby dzieci z tych miejscowości uczęszczały do trzech miejskich szkół – powiedział Aleksander Ziemek ze wschowskiego ratusza:

 

 

Uchwała intencyjna rady miasta powinna zostać podjęta do końca lutego przyszłego roku. Na utrzymanie oświaty gmina wydaje rocznie 35 milionów złotych, z czego 15 milionów złotych stanowi subwencja oświatowa.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku