°C

Olimpiada wiedzy technicznej

fot. daniel sawicki
 

32 uczniów szkół ponadpodstawowych stanęło dziś na Uniwersytecie Zielonogórskim do okręgowego etapu 46. Olimpiady Wiedzy Technicznej. Rywalizowano w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej. Najlepsi wezmą udział w etapie ogólnopolskim.

Mirosław Gruszecki, dyrektor Naczelnej Organizacji Technicznej w Zielonej Górze i sekretarz olimpiady przypomina, że w regionie lubuskim w etapie podstawowym startowało ponad 200 uczniów:

Jan Litwiniuk uczy się w LO II w Gorzowie Wlkp.:

Igor Fraśniewski uczy się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli:

Główne cele jakie postawiono przed olimpiadą to budzenie i rozwijanie zainteresowania techniką, podnoszenie poziomu wiedzy i kultury technicznej i lepsze przygotowanie do podejmowania dalszego kształcenia w szkołach wyższych oraz do wykonywania zawodu.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku