°C

Budowa asfaltowni ponownie ma pozwolenie w Gorzowie

fot:E.Kobelak
 

Urząd Miasta zatwierdził projekt budowlany i wydał decyzję o wydaniu pozwolenia na budowę wytwórni mas bitumicznych przy ulicy Walczaka. Wytwórnię asfaltu, w pobliżu nowego osiedla, chce postawić wykonawca remontu DK 22.

To już druga decyzja miasta w tej sprawie, pierwsza została uchylona przez wojewodę lubuskiego. Mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Wiesław Ciepiela:

Przeciwko budowie asfaltowni przy Walczaka protestowali okoliczni mieszkańcy. Były manifestacje pod urzędem, blokowanie drogi, okrzyki, transparenty i pismo złożone w urzędowej kancelarii. – Mamy świadomość, że sprawa budzi kontrowersje, ale nasze działania wynikają z przepisów prawa – dodaje Wiesław Ciepiela:

Co dalej? Decyzję miasta po raz kolejny może uchylić wojewoda, jeśli uzna, że miasto np. nie dopełniło wymaganych przepisów. W sądzie jest wciąż jeszcze odwołanie od decyzji LUW złożone przez wykonawcę przebudowy DK 22

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku