°C

Proinwestycyjny budżet Nowej Soli

Fot. Marek Turowski.
 

Prawie 230 milionów złotych będą wynosiły wpływy w budżecie Nowej Soli na 2020 rok. Wydatki będą o 20 milionów wyższe. Deficyt pokryją dotacje i pożyczki. Na inwestycje miasto przeznaczy 80 milionów złotych.

Będzie to między innymi dokończenie budowy basenu miejskiego i rewitalizacji byłej fabryki „Odra”, budowa drogi łączącej ulicę Piłsudskiego z ulicą Brzozową, remont nowej siedziby ośrodka pomocy społecznej i ulic na osiedlu Fredry oraz przygotowania do remontu nowej siedziby szkoły muzycznej i muzeum Odry. – Część środków przeznaczymy na sprawy socjalne – powiedział Maciej Jankowski pełniący obowiązki prezydent Nowej Soli:

Prawdopodobnie w najbliższy piątek odbędzie się sesja, w czasie której nastąpi zaprzysiężenie Jacka Milewskiego, nowo wybranego prezydenta miasta.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku