°C

Stelmet zmiażdżył Kalev. I to w jakim stylu!

fot. Jacek Białogłowy
 

Koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra wygrali w lidze VTB wyjazdowy mecz z Kalevem Tallin 92-70. Już przed meczem trenerzy Stelmetu mówili, że Kalev jest w zasięgu ich zespołu, ale styl, w jakim pokonali Estończyków budzi respekt. Jeszcze do przerwy mecz był w miarę wyrównany. Po przerwie Kalev został zmiażdżony przez Stelmet. Znakomite zawody zagrali centrzy Stelmetu - Gordon i Radić, którzy we dwójkę zdobyli 40 punktów!

Pierwsza kwarta wyrównana i po niej był remis 18-18.

W II kwarcie Stelmet przejął inicjatywę – świetnie grali Hakansson, Ponitka i Radić, którzy zdobywali najwięcej punktów i w 19 minucie nasz zespół objął prowadzenie 45-34! Potem 5 punktów zdobyli gospodarze, ale do przerwy prowadził Stelmet 45-39.

Po przerwie parę chwil niepewności, a potem Stelmet rusza do natarcia! Dwie trójki trafia Thomasson, Zyzio w kontrze za 2, potem kilka punktów Radića, dwa wolne Meiera i Stelmet w 29 minucie prowadził…68-48!!! Po 30 minutach było zaś 68-52 dla ludzi Żana Tabaka.

W 4 kwarcie Kalev wyglądał na zrezygnowany i popełniał masę błędów, niemiłosiernie pudłował, a Stelmet  kontrolował mecz. „Zaszalał” w tej części meczu Drew Gordon, który przez 3 minuty zdobył dla Stelmetu…11 punktów z rzędu!!! W tym czasie gospodarze nie trafili ani razu i Stelmet prowadził 81-57! Do końca było 5 minut i było po meczu. Zespół z Zielonej Góry spokojnie dowiózł przewagę do końca – wygrał w końcu i to była 5 wygrana w tym sezonie w lidze VTB.

Punkty dla Stelmetu: Gordon 21, Radić 19, Ponitka 15, Hakansson 11, Thomasson 10, Meier 9, Zyskowski 7.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku