°C

Ostrożnie na drogach

źródło: GDDKiA
 

Za dużo wypadków

Od początku nowego roku w Lubuskiem już 29 wypadków drogowych. Niestety 8 osób zginęło, 29 rannych oraz 121 pijanych, zatrzymanych kierujących. Miniony weekend: 2 wypadki, 1 ofiara,2 rannych oraz 30 kierowców na „podwójnym gazie”.

Śmiertelne, styczniowe wypadki to: dwa śmiertelne potrącenie rowerzystów,  potracenie pieszej, a także zderzenia samochodów osobowych i ciężarowych.

Poranna tragedia – skrzyżowanie dróg wojewódzkich 283 i 333 / dawna krajowa 3/ k/ Nowego Miasteczka.
Zderzyły się dwa osobowe ople i ciężarówka. Prawdopodobnie kierujący osobówką nie zatrzymał się na znaku STOP i uderzył w jadącego tira. Auto odbiło się, zjechało na przeciwległy pas ruchu i tam zderzyło się z jadącym prawidłowo oplem corsą. Jechały nią dwie kobiety. Na miejscu zginęła 60-latka, druga 56-letnia kobieta zmarła w szpitalu.
Sprawca wypadku, 45-letni  kierujący oplem był pijany, miał promil alkoholu.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku