°C

Muzeum w Pszczewie znów otwarte

fot. S. Kordyjalik
 

Po trwającym pół roku remoncie otwarte zostało dziś muzeum w Pszczewie. Dom szewca, znów przyjmuje turystów, oferując więcej, niż dotychczas. Ekspozycję poszerzono bowiem o prezentację multimedialną z dziejów miejscowości.

Pieniądze na remont muzeum wyasygnowała rada gminy w Pszczewie. Jak zapewnia Józef Piotrowski, wójt gminy, radni nie mieli wątpliwości, że pieniądze muszą się znaleźć.

Zuzanna  Śmierska z Gminnego Ośrodka Kultury w Pszczewie, któremu podlega muzeum mówi, że zakres prac był spory – od dachu po podłogi.

Andrzej Kirmiel, dyrektor Muzeum im. Alfa Kowalskiego w Międzyrzeczu podkreśla, że oprócz znanych już zasobów pszczewskiej placówki, uznanie budzi nowa ekspozycja multimedialna.

Inną nowością prezentowaną w Domu szewca w Pszczewie są dwa płaty śmigła samolotu Junkers, który rozbił się nieopodal Stołunia w 1944 roku.

pszczew tablica Polskie Radio Zachód 14 lipca 2020 pszczew tort Polskie Radio Zachód 14 lipca 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku