°C

Okradał kościoły. Jest w rękach policji

fot. lubuska policja
 

Nawet 10 lat więzienia grozi 26-latkowi z Gorzowa, który włamał się do kilku kościołów w mieście. Straty szacuje się na kilka tysięcy złotych. Policja informuje, że mężczyzna usłyszał łącznie cztery zarzuty.

Śledczy zbierają w sprawie materiał dowodowy i sprawdzają ewentualne powiązanie mężczyzny z podobnymi zdarzeniami. Jak ustalili śledczy, jego celem były zazwyczaj pieniądze z kościelnych skarbonek. By dostać się do środka, wybijał szyby, wyważał drzwi i powodował tym spore straty. Został zatrzymany przez policjantów w poniedziałek 23 grudnia, więc nie jest sprawcą kradzieży pieniędzy ze skarbonki w kaplicy katedralnej w Przemysłówce, która miała miejsce wieczorem 25 grudnia.

Podejrzany został zatrzymany podczas włamania do jednej ze świetlic Caritasu. Tam chciał zabrać artykułu spożywcze. Mężczyzna jest znany policji, ponieważ już wcześniej wszedł w konflikt z prawem.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku