°C

Rodzina najcenniejszym skarbem ludzkości

fot. Pixabay
 

Niedziela Świętej Rodziny pokazuje, że każda rodzina ma swój początek w zamyśle bożym i jest znakiem bożej miłości – powiedział Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński z okazji obchodzonej w niedzielę uroczystości Świętej Rodziny.

W informacji przekazanej PAP przez biuro prasowe KEP, bp Miziński zaznaczył, że ten boży zamysł, co do człowieka, małżeństwa i rodziny, objawia się już w pierwszym rozdziale Księgi Rodzaju: „Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę”.

Nieco dalej, w tej samej księdze znajdujemy słowa: „Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem”. Hierarcha dodał, że Chrystus, przytaczając ten fragment w swoim nauczaniu, nadaje mu jeszcze bardziej wyraźne znaczenie normatywne, podkreślając: „A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela” (Ewangelia wg św. Mateusza).

Bp Miziński zwrócił uwagę, że pontyfikat papieża Polaka był skupiony na służbie rodzinie i podkreśleniu jej wartości. „To właśnie św. Jan Paweł II mówił, że rodzina jest najcenniejszym skarbem ludzkości”. Przypomniał, że Ojciec Święty Franciszek podczas kanonizacji św. Jana Pawła II nazwał go „papieżem rodziny”.

Sekretarz Episkopatu Polski dodał: „To od Świętej Rodziny z Nazaretu powinniśmy uczyć się wzajemnego szacunku oraz świadomości, że miłość małżeńska i rodzicielska musi być gotowa na wiele wyrzeczeń, wzajemną akceptację i na przebaczenie”.

Zdaniem biskupa Mizińskiego, to dzięki rodzinie poznajemy piękno miłości, którą zostaliśmy obdarowani przez Boga. Biskup wyraził jednocześnie podziękowanie wszystkim małżeństwom i rodzinom, że są świadkami chrześcijańskiego życia, które opiera się na Bogu i do Niego prowadzi. „To świadectwo jest bezcenne i dzisiaj tak bardzo potrzebne” – uważa hierarcha. Jednocześnie życzy wszystkim rodzinom umacniania miłości i radości z bycia razem.

Sekretarz Episkopatu Polski przypomniał apel biskupów zgromadzonych na 380. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Płocku w dniach 25-26 września 2018 roku. Biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz zachęcili do zorganizowania we wszystkich parafiach odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku