°C

„Podziel się posiłkiem z bezdomnymi” po gorzowsku

redakcja gorzowska
 

W całej Polsce trwa akcja „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi". Udział w niej jest bardzo prosty.

Jeśli po świętach pozostało nam jedzenie, to możemy się nim podzielić z potrzebującymi. Wystarczy, że wypełnimy formularz na stronie internetowej akcji www.podzielmysie.pl. Wolontariusze-kierowcy odbiorą je bezpłatnie spod wskazanego adresu i dowiozą do placówki, która wspiera potrzebujących. W Gorzowie są dwa takie miejsca: Stowarzyszenie Klubu Abstynenta przy Łużyckiej 32 i Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta przy Strażackiej 66. Jak nam powiedziała Jolanta Dróbkowska z placówki przy Łużyckiej, gorzowianie nie zawiedli i w tym roku.

Jak przyznaje pan Krzysztof, który mieszka w placówce przy Łużyckiej, takie akcje są bardzo potrzebne. Pokazują ludziom, będącym na tzw. zakręcie życiowym, że mogą liczyć na wsparcie innych.

Dodajmy, że akcja „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi” potrwa do jutra, 28 grudnia.

Szerszy materiał:

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku