°C

Czy w Gorzowie powstanie lubuskie datacenter?

Fot. Pixabay
 

Czy w Gorzowie powstanie ogromna regionalna serwerownia? Taką inwestycję przewiduje nowa strategia rozwoju województwa, nad którą trwają właśnie konsultacje.

Jak czytamy w projekcie dokumentu, data center ma dostarczać cyfrowe usługi przetwarzania i przechowywania danych, ma zapewniać stałą dostępność i bezpieczeństwo danych oraz umożliwi dostęp do najnowszych technologii IT.

Projekt strategii nie podaje jednak, gdzie taka serwerownia ma powstać. Wiceszef sejmiku lubuskiego Mirosław Marcinkiewicz bez szczegółów, ale wskazywał na naszej antenie, że będzie to Gorzów:

Także członek zarządu wojewódzkiego Tadeusz Jędrzejczak mówił o inwestycji, ale również nie chciał zdradzać szczegółów:

Opinie i uwagi do projektu strategii można zgłaszać do końca stycznia 2020 roku. Przewiduje ona także powstanie w Lubuskiem dwóch nowych instytucji: Lubuskiego Funduszu Patentowego i Lubuskiego Centrum Innowacyjnych Start-upów. Obie w Zielonej Górze.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku