°C

Sejmikowa opozycja krytycznie o budżecie województwa

fot. Janusz Życzkowski
 

Sejmik przyjął budżet województwa na rok 2020. Za projektem głosowali radni sejmikowej koalicji PO-KO, sporo zastrzeżeń zgłaszał natomiast klub PiS i radni Bezpartyjnych Samorządowców.

Grzegorz Potęga z Platformy Obywatelskiej przekonuje, że budżet uwzględnia ważne dla regionu inwestycje.

Kazimierz Łatwiński z PiS uważa, że władze województwa nie wykorzystują możliwości rządowego wsparcia. Efektem jest mała ilość inwestycji prorozwojowych.

Przewodniczący klubu Bezpartyjnych Samorządowców Łukasz Mejza mówi, że zarząd regionu nie stawia na nowoczesność i nie odpowiada na potrzeby mieszkańców.

Budżet województwa na przyszły rok to 547 milionów złotych dochodów i 605 milionów wydatków. Najważniejsze wydatki inwestycyjne to zakup nowych szynobusów, kolejny etap budowy mostu odrzańskiego w Milsku oraz Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku