°C

Nowy most na S3 oddany do użytku [WIDEO]

 

Przed południem do ruchu oddano nowy most na Odrze w ciągu drogi S3. Tym samym zostało zlikwidowane ostatnie wąskie gardło na lubuskim odcinku tej trasy ekspresowej. Na razie na moście w Cigacicach obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu.

Budowa mostu w rejonie Cigacic stanowiła drugi etap zadania w ramach dobudowy drugiej jezdni na odcinku S3 Sulechów – Zielona Góra, który został oddany do użytku w październiku 2017 r. Całkowity koszt inwestycji współfinansowanej z pieniędzy UE wyniósł ok. 300 mln zł.

Nowa przeprawa znajduje się obok istniejącego mostu. Dotychczas ruch odbywał się po nim w dwóch kierunkach, co miało wpływ na jego płynność i bezpieczeństwo. Nowym mostem biegnie teraz zachodnia jezdnia S3, a ta w przeciwnym kierunku znajduje się na starej przeprawie.

Most ma 477 m długości i 11 m szerokości, jego konstrukcja nośna liczy osiem przęseł. Część nurtowa obiektu została wykonana w technologii betonowania nawisowego, natomiast część zalewowa – w technologii nasuwania podłużnego bez podpór pośrednich. Most został wykonany jako konstrukcja z betonu sprężonego o przekroju skrzynkowym.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku