°C

ASF nadal groźny. Strefa czerwona obejmuje całe Lubuskie

Fot. Pixabay
 

Całe województwo lubuskie jest już w czerwonej strefie zagrożenia ASF. Oznacza to, że afrykański pomór świń może wystąpić w każdym miejscu naszego regionu. Akcje prewencyjne i szkoleniowe prowadzone są w całym regionie.

– Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, bo dziki w naszej gminie miały swój swoisty azyl, wynikający z przepisów łowieckich – informuje Jerzy Adamowicz, wójt gminy Brzeźnica:

Właściciel fermy buduje drugi szereg ogrodzenia, aby nie dopuścić zarażenia zwierząt hodowlanych. Dziś natomiast gmina Brzeźnica organizuje szkolenie dla sołtysów i rolników na temat profilaktyki ASF.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku