°C

W Zielonej Górze pojedziesz taksówką na prąd

foto: K.Kaminska
 

Zielona Góra jako jedno z pierwszych miast w Polsce wprowadza ekologiczne taksówki. Od stycznia pojawią się pierwsze auta ładowane na prąd, docelowo w mieście będzie 50 taksówek ekologicznych.

Krzysztof Burda, dyrektor marketingu w zielonogórskiej firmie Ekoenergetyka, mówi, że klienci będą mogli zamówić taksówkę w sposób tradycyjny, jak i za pomocą aplikacji:

Marcin Ziółek, kierowca auta elektrycznego, który dziś prezentował model samochodu elektrycznego, mówi, że jazda takim autem jest znacznie cichsza i tańsza:

Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, dodaje, że jest to kolejny krok sprzyjający ekologii. Po mieście jeżdżą już autobusy zasilane na prąd:

W Zielonej Górze, obok taksówek ekologicznych, będą nadal funkcjonowały te zasilane tradycyjnym paliwem. O wyborze będzie decydował klient.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku