°C

Nadszedł czas na wodociąg

Gmina Łagów
 

Choć to XXI wiek to nadal są miejscowości, w których nie ma wodociągu. Na terenie gminy Łagów takich sołectw jest kilka, a największym jest Kosobudz. Woda oczywiście w tych miejscowościach jest, ale każde gospodarstwo wydobywa ją indywidualnie.

– Będziemy zmieniać tę sytuację zwłaszcza, że dostaliśmy pieniądze na budowę wodociągu – informuje Czesław Kalbarczyk, wójt gminy Łagów.

 

 

Dlatego najpierw będzie budowany wodociąg w Kosobudzu, a potem w Niedźwiedziu, gdzie wprawdzie sieć jest, ale stara i w złym stanie technicznym. Obie miejscowości oraz sołectwo Czyste dostaną także sieć kanalizacyjną. W planach jest też sieć dla Poźrzadła. Pieniądze są już na budowę kanalizacji w Stoku.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku