°C

Przyjechał do Żagania! Pierwszy pociąg z Warszawy!

Fot. Jan Mazur
 

Wczoraj wieczorem na dworcu kolejowym w Żaganiu kilkaset osób witało pierwszy po 19 latach pociąg z Warszawy. Był tort, szampan, orkiestra z Iłowej i wielka impreza na peronie.

Z mieszkańcami pociąg witali samorządowcy, wśród nich burmistrzowie: Iłowej – Paweł Lichtański i Żagania – Andrzej Katarzyniec i Sebastian Kulesza:

Na powitanie pociągu przybyli nie tylko mieszkańcy Żagania, ale również okolicznych gmin, a nawet Zielonej Góry. Weronika Leszcz przyjechała z rodziną i znajomymi z Iłowej:


Pierwszym pociągiem przyjechali również członkowie Stowarzyszenia Miłośników Kolei OK-1 z Żagania, którzy zainicjowali walkę o połączenie z Warszawą, wśród nich prezes Sławomir Świniuch:


Pociąg przyjechał i szybko odjechał, do Żar i do Zielonej Góry, gdzie kończył bieg.

Impreza na dworcu trwała jednak dalej, została też otwarta wystawa fotograficzna.

Dziś rano w Żaganiu znów świętowano – o godz. 6.36 – po 19 latach – z miasta odjechał pierwszy pociąg do Warszawy. I tak już będzie codziennie, z wyjątkiem sobót.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku