°C

Maraton Pisania Listów w obronie więźniów politycznych

autor: Piotr Wiśniewski
 

Ponad pięćdziesięciu uczniów, nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Gorzowie, uczestniczyło w Maratonie Pisania Listów w obronie więźniów politycznych z całego świata.

Jak twierdzi organizatorka maratonu Karolina Waszak-Stasiulewicz nauczycielka języka niemieckiego, cel tej akcji tworzonej wspólnie z organizacją Amnesty International jest szlachetny tym bardziej, że ma wymiar międzynarodowy.

W Maratonie Pisania listów wzięli udział zarówno absolwenci podstawówki jak i aktualni jej uczniowie. Mówią Adrian i Karolina.

Szkoła organizuje tę akcję już od dwóch lat. W zeszłym roku udało się wysłać 116 listów do ambasad krajów, gdzie przebywają więźniowie. Uczestnicy pisali listy do wybranych osób przez dwie godziny. Warto dodać, że po raz pierwszy Maraton został zorganizowany w Polsce w 2001 r.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku