°C

„Stefania” dla najmłodszych uczestniczących w wypadkach

fot. Miasto Gorzów
 

Gorzowscy policjanci i strażacy będą wręczać najmłodszym uczestnikom wypadków i innych zdarzeń losowych pluszowe nosorożce - "Stefanie". U najmłodszych mały symbol miasta ma obniżyć stres powypadkowy.

Maskotki znalazły się na wyposażeniu wozów bojowych Straży Pożarnej oraz w radiowozach policyjnych. Mówi Marta Liberkowska, dyrektor Wydziału Promocji i Informacji UM:

Miasto wyprodukowało blisko 500 maskotek, w planach jest dalsza promocja nosorożca. Nieoficjalnie mówi się o specjalnie przygotowanym spektaklu teatralnym ze „Stefanią” w roli głównej:

Gorzowscy policjanci otrzymali od miasta także dwa urządzenia mobilne do pomiaru stanu trzeźwości – Alcoblow, a strażacy 60 zestawów opasek służących do klasyfikacji poszkodowanych podczas zdarzeń z udziałem wielu osób.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku