°C

W hołdzie ofiarom stanu wojennego

fot. K. Filmanowicz
 

Zielona Góra obchodzi rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Rano przy tablicy zamontowanej niedawno na murze zielonogórskiego aresztu śledczego, zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

38 lat temu, w nocy z 12 na 13 grudnia rozpoczęły się aresztowania opozycjonistów. Na ulicach miast pojawili się żołnierze oraz czołgi i transportery opancerzone. Wyłączono łączność telefoniczną, wprowadzono cenzurę korespondencji oraz godzinę policyjną.

Areszt śledczy to miejsce, które zaznaczyło się w stanie wojennym – mówił w Rozmowie Punkt 9 Marek Budniak, miejski radny PiS i pełnomocnik wojewody ds. kombatantów, osób represjonowanych i działaczy antykomunistycznych:

Kolejna część uroczystości odbędzie się wieczorem. O 18.30 rozpocznie się msza w kościele pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela:

Instytut Pamięci Narodowej apeluje, by w hołdzie ofiarom o 19:30 w oknach domów zapalić świece w akcji „Zapal Światło Wolności”.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku