°C

Konferencja o osobach z zaburzeniami psychicznymi

fot. S. Kordyjalik
 

W Pszczewie odbyła się dzisiaj konferencja na temat wsparcia w usamodzielnianiu osób z zaburzeniami psychicznymi. Na ten temat rozmawiali pracownicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Lubuskiego i Wielkopolski, psychologowie, terapeuci, naukowcy i samorządowcy.

Małgorzata Szcześniak, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczewie wskazywała, że celem konferencji jest podniesienie wiedzy społeczeństwa na temat potrzeb osób z zaburzeniami psychicznymi.

 

 

Z tą opinią zgodziła się Beata Tylewska-Nowak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jak dodała, osoby niepełnosprawne intelektualnie mają podobne potrzeby, jak osoby bez dysfunkcji, choć wymagają większej uwagi.

 

 

Konferencję zorganizowały Środowiskowy Dom Samopomocy w Pszczewie, tamtejszy Środek Pomocy Społecznej i wójt Pszczewa. Konferencji towarzyszyły występy artystyczne osób niepełnosprawnych.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku