°C

Wielkie podziękowania od pana Tadzia!

Fot. Tomasz Zajdel
 

W fatalnych warunkach mieszkaniowych żyje pan Tadeusz z Żagania. Mieszkańcy postanowili pomóc mężczyźnie, zbierają materiały i jeszcze przed świętami chcą rozpocząć remont.

– Pierwsza trudną sytuacją pana Tadzia zainteresowała się sąsiadka z kamienicy – mówi Adrian Hekert, jeden z pomagających.

Mieszkanie jest zaniedbane, za kuchnię robi zlew ustawiony w kącie pokoju. Miska służy za łazienkę.

Pan Tadeusz żyje z zasiłku, jest niepełnosprawny. Ma 650 zł miesięcznie, korzysta z obiadów w opiece społecznej i z pomocy ludzi dobrej woli.

– Za co dziękuję serdecznie, również za Szlachetną Paczkę – mówi pan Tadeusz. A paczkę przygotowali Daria Drozdek i Tomasz Zajdel. 

Zapraszamy chętnych do prac remontowych, wykończeniowych, brakuje nam też jeszcze materiałów budowlanych. Meble już mamy – zachęca Adrian Hekert. I dodaje, że na jednym z portali społecznościowych powołał żagańską grupę “Uwaga, śmieciarka jedzie”. Tu mieszkańcy informują o rzeczach, których nie używają i chcą bezpłatnie oddać potrzebującym.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku