°C

Pijany obcokrajowiec proponował łapówkę i groził policjantowi

Fot. Lubuska Policja
 

Do aresztu trafił obywatel Ukrainy zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego z Międzyrzecza. Mężczyzn jechał po pijanemu, chciał wręczyć funkcjonariuszom łapówkę, a na koniec groził jednemu z nich - poinformowała w środę Agnieszka Żyza z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

41-latkowi przedstawiono zarzuty kierowania gróźb karalnych, udzielania korzyści majątkowej i jazdy pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 10 lat więzienia – przekazała Żyza. We wtorek na wniosek policji i prokuratura sąd aresztował mężczyznę na miesiąc.

Policjanci w sobotę zatrzymali Ukraińca do kontroli po zgłoszeniu od innych kierowców, którzy widzieli jak „wężykiem” jechał lokalną drogę między Bukowcem a Międzyrzeczem.

Po zbadaniu stanu trzeźwości kierującego busem okazało się, że jest on pijany – miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Kiedy mężczyzna usłyszał, że stanie za to przed sądem zaczął prosić policjantów, by przyjęli pieniądze w zmian za odstąpienia od dalszych czynności.

Mimo wielokrotnych pouczeń, że ta propozycja to poważne przestępstwo nadal usiłował przekupić funkcjonariuszy. W końcu, gdy usłyszał, że zostanie zatrzymany zareagował agresywnie i groził jednemu z policjantów – zrelacjonowała Żyza.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku