°C

OSP Popowo z nowoczesnym sprzętem ze wsparciem WFOSiGW

fot. S. Kordyjalik
 

Jednostka OSP Popowo przy pomocy gminy Bledzew złożyła wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o finansowa wsparcie zakupu urządzenia, podnoszącego jakość działania jednostki.

To ważne, bo jednostka nie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a przez to, często omijają ją zakupy nowoczesnego sprzętu.

– Tym razem jednak OSP Popowo otrzyma system selektywnego alarmowania – informuje Małgorzata Musiałowska, wójt gminy Bledzew.

Druhowie są teraz w stanie wyjechać do akcji w czasie ponad połowę krótszym niż dotychczas. Średni czas, który jednostka osiągała przed montażem nowego sprzętu wynosił 7 minut 40 sekund. Próbny alarm wykazał, że teraz strażacy potrzebują do osiągnięcia gotowości bojowej 3 minuty i 15 sekund.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku