°C

Wokalistka grupy Roxette, Marie Fredriksson nie żyje

Fot. EPA/TRACEY NEARMY

Zmarła wokalistka znanej szwedzkiej grupy Roxette, Marie Fredriksson. O śmierci piosenkarki poinformowała we wtorek jej menedżerka Marie Dimber w komunikacie prasowym. Wokalistka miała 61 lat.

„Z ogromnym smutkiem jesteśmy zmuszeni ogłosić, że jedna z naszych największych i najbardziej uwielbianych artystek odeszła 9 grudnia rano po trwającej 17 lat walce z nowotworem”

– napisała w oświadczeniu Dimber.

„Pomalowałaś moje czarno-białe piosenki najpiękniejszymi kolorami”

– napisał we wtorek na Facebooku Per Gessle, który razem z Fredriksson tworzył Roxette.

Wokalistka grupy Roxette, Marie Fredriksson nie żyje Radio Zachód 4 sierpnia 2020

⬆️ PAP/EPA/TRACEY NEARMY

Fredriksson urodziła się 30 maja 1958 roku na południu Szwecji. Gessle znała od lat 70. Pierwszy album założonego przez nich duetu Roxette „Pearls of Passion” ukazał się w 1986 roku, a dwa lata później wydana została płyta „Look Sharp!”, która przyniosła grupie światową sławę. Duet stworzył liczne przeboje, m.in. „The Look”, „Listen to Your Heart”, „Joyride” czy znaną z filmu „Pretty Woman” balladę „It Must Have Been Love”.

W 2002 roku zdiagnozowano u Fredriksson nowotwór mózgu. Wokalistka ostatni raz pojawiła się na scenie w 2016 roku. Później ukazały się jeszcze trzy śpiewane przez nią piosenki, które zostały nagrane kilka lat wcześniej.

Roxette był najsłynniejszym szwedzkim zespołem od czasu grupy ABBA, która działała w latach 70. i 80. Na całym świecie sprzedano 80 mln płyt Roxette.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku