°C

Pierwsze takie spotkanie trzeciego sektora w Krośnie Odrzańskim!

fot. www.pixabay.com
 

Jak rozwijać działalność fundacji, klubów czy stowarzyszeń? Skąd wziąć pieniądze na ten cel? Do kogo w pierwszej kolejności kierować swoje działania? M.in. na ten temat będzie się dziś rozmawiać w Krośnie Odrzańskim na I Krośnieńskim Forum Organizacji Pozarządowych.

Organizatorem spotkania jest Fundacja na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach, która podobne fora organizuje tam już od kilku lat.

– Chcemy, aby takie dyskusje odbywają się także w innych miejscach w regionie, tak aby zaktywizować i pobudzić do działania jak najwięcej organizacji – mówi prezeska fundacji Magdalena Tokarska:

 

Magdalena Tokarska podkreśla, że trzeci sektor w Krośnie Odrzańskim nie jest zbyt aktywny, mimo iż istnieje wiele klubów, fundacji czy stowarzyszeń. Wiele z nich chciałoby jednak rozwinąć swoją działalność – stąd m.in. pomysł na zorganizowanie I Krośnieńskiego Forum Organizacji Pozarządowych:

 

Dodajmy, że w Krośnie Odrzańskim zarejestrowanych jest ok. 120 organizacji pozarządowych, z czego aktywnie działa jedynie połowa. Zmienić ma to I Krośnieńskie Forum Organizacji Pozarządowych, które rozpocznie się o godz. 16.00 w Centrum Aktywności Lokalnej „Na Poddaszu”, mieszczącym się w budynku po byłej komendzie OHP przy ul. Piastów 2.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku