°C

Umowa na budowę CEZiB podpisana

fot:E.Kobelak
 

Prezydent Gorzowa podpisał dziś umowę na budowę Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w poszpitalnych budynkach przy ulicy Warszawskiej. Za blisko 104 miliony złotych powstanie kompleks dydaktyczno - administracyjny o łącznej powierzchni blisko 8 tys. m kwadr.

 – To jeden z najważniejszych dni mojej prezydentury – mówił dziś prezydent Jacek Wójcicki:

Rewitalizacja obejmie przebudowę istniejących budynków, budowę nowych, a także zagospodarowanie terenu. Powstaną nowoczesne pracownie, warsztaty zawodowe oraz hala sportowa. – Mamy duże doświadczenie, które z pewnością tu wykorzystamy,a zaczniemy od wycinek i koniecznych rozbiórek – mówi prezes firmy Mirbud ze Skierniewic Tomasz Sałata:

Inwestycja rozpocznie się na początku przyszłego roku i ma być gotowa w sierpniu 2021, tak by od września można było przenieść tam już uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych oraz Centrum kształcenia Zawodowego. Mówi wiceprezydent Małgorzata Domagała:

Z uwagi na konieczność cięcia kosztów realizacji inwestycji na lata kolejne przesunięto utworzenie internatu boiska sportowego i placu zabaw.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku