°C

Sześć ofiar strzelaniny w Ostrawie. Sprawca masakry popełnił samobójstwo

Fot. PAP/EPA/Lukas Kabon
 

Sześć osób zginęło we wtorek w strzelaninie w Szpitalu Uniwersyteckim w Ostrawie - poinformował minister zdrowia Adam Vojtech, na którego powołuje się agencja Reutera. Czeska policja opublikowała we wtorek na Twitterze pochodzące z monitoringu zdjęcie podejrzanego o dokonanie ataku. Jak poinformowano, sprawca masakry popełnił samobójstwo zanim został ujęty przez policję.

Czeska policja opublikowała we wtorek na Twitterze pochodzące z monitoringu zdjęcie podejrzanego o atak w Szpitalu Uniwersyteckim w Ostrawie i zaapelowała o pomoc w pościgu. Według ministra zdrowia Adama Vojtecha w strzelaninie zginęło sześć osób.

Jak informuje czeska policja, po zlokalizowaniu pojazdu, którym zbiegł, sprawca masakry popełnił samobójstwo, zanim jeszcze podjęta została próba jego ujęcia.

Do zdarzenia doszło po godz. 7 rano. Niezidentyfikowany sprawca otworzył ogień do pacjentów w poczekalni. Według wstępnych informacji ofiarami są pacjenci szpitala z oddziału traumatologii.

10 osób jest rannych. Część kliniki została ewakuowana.

Dziennikarze widzieli funkcjonariuszy, którzy wyprowadzali z terenu uczelni jedną osobę w kajdankach. Nie potwierdzono, że ma to związek ze strzelaniną. Na miejscu tragedii ma pojawić się prezydent Milosz Zeman.

Sześć ofiar strzelaniny w Ostrawie. Sprawca masakry popełnił samobójstwo Radio Zachód 4 sierpnia 2020

⬆⬇ Pacjenci ewakuowani ze szpitala po strzelaninie Szpitalu Uniwersyteckim w Ostrawie w Czechach. Według policji co najmniej sześć osób zginęło. Policja szuka podejrzanego zamachowca, który zbiegł.Fot. PAP/EPA/Lukas Kabon

Sześć ofiar strzelaniny w Ostrawie. Sprawca masakry popełnił samobójstwo Radio Zachód 4 sierpnia 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku