°C

Pięć młodych osób zginęło pod Ciborzem

 

Częściowo zatopiony w jeziorze samochód znaleziony został przy drodze między Ciborzem a Skąpem. Znajdowało się w nim pięć osób w wieku od 19 do 20 lat, których mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować. Młodzi ludzie, trzech mężczyzn i dwie kobiety, to mieszkańcy Ciborza, którzy najprawdopodobniej jechali do pracy.

Jak mówi nadkomisarz Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, o zdarzeniu poinformował służby inny kierowca, który zauważył wystający z wody dach samochodu:

Jedną z pierwszych osób, która pojawiła się na miejscu tragedii i próbowała reanimować jej ofiary był strażnik gminny ze Skąpego Juliusz Tomaszewski:

 

W akcji ratunkowej brali udział m.in. strażacy ze Świebodzina. Kapitan Mariusz Wójcik, komendant powiatowych straży pożarnej, podkreśla, że działania prowadzone były w bardzo trudnych warunkach:

 

Szef świebodzińskich zaznacza, że to nie pierwsze tego typu zdarzenie na drodze między Skąpem a Ciborzem. Jak mówi, na tym łuku drogi dochodziło już do podobnych wypadków, ale nigdy tak tragicznych:

 

Poranna tragedia na drodze Skąpe – Cibórz wstrząsnęła mieszkańcami gminy:

 

Poranną tragedią wstrząśnięty jest również wójt gminy Skąpe Zbigniew Woch. Jak mówi, wszystkie ofiary tego wypadku to najprawdopodobniej młodzi mieszkańcy Ciborza.

– Trudno mi uwierzyć w to, co się stało – podkreśla Woch:

Władze gminy zapewniają, że rodziny ofiar dzisiejszej tragedii objęte zostaną pomocą psychologiczną i otrzymają wszelkie niezbędne wsparcie.

Obecnie na miejscu wypadku trwa identyfikacja ofiar oraz czynności z udziałem policji i prokuratury, które mają ustalić dokładny przebieg tej tragedii. Nadkomisarz Marcin Maludy, rzecznik Komedy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, nie chce na razie mówić, co mogło być przyczyną wypadku, w którym zginęło pięć młodych osób:

 

Relacja Artura Steciąga:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku