°C

Koniec bezpłatnych badań w kierunku HIV w Gorzowie

fot:E.Kobelak
 

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny przy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie zostanie zamknięty. Było to miejsce gdzie bezpłatnie i anonimowo można było wykonać badania w kierunku HIV i każdego roku z możliwości tej korzystało kilkaset osób.

Jak się okazuje ostatnim dniem na zrobienie takich badań będzie 17 grudnia. Przez kolejne pół roku będzie już można jedynie odbierać wyniki. Mówi Mirosława Boksz-Kąkalec, kierownik Oddziału Promocji Zdrowia WSSE

Próbowano przenieść punkt do innego miejsca, jednak jak dodaje Mirosława Boksz-Kąkalec, okazało się to bardzo trudne, bo na przykład w przychodniach rodzinnych niechętnie odnoszono się do propozycji zorganizowania takiego punktu.

Nie oznacza to, że w Gorzowie nie będzie możliwości zbadania się w kierunku HiV. Niestety będzie to już badanie płatne

W tym roku na około 350 przebadanych osób, aż 5 okazało się zakażonych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku