°C

Podrobiona odzież na bazarze w Słubicach

fot. Zbigniew Bodnar
 

1,5 tys. sztuk podróbek markowej odzieży o szacunkowej wartości blisko 210 tys. zł znaleźli strażnicy graniczni na bazarze w Słubicach (Lubuskie). Do sprawy zatrzymano trzy osoby - poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

„Kilkaset bluz, dziesiątki koszulek, spodni i kurtek z logami znanych marek na trzech stanowiskach oferowali w Słubicach obywatele Bułgarii oraz Polak, którzy zostali zatrzymani podczas kontroli przeprowadzonej przez naszych funkcjonariuszy pod koniec listopada”

– powiedziała Konieczniak.

Dodała, że produkty wyglądały na oryginalne, jednak zostały wykonane z materiałów bardzo niskiej jakości. By potwierdzić, że chodzi o podróbki strażnicy graniczni musieli skontaktować się z właścicielami bezprawnie wykorzystanych znaków firmowych. Po kilku dniach takie potwierdzenie otrzymali.

Zgodnie z prawem o własności przemysłowej za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi grozi do dwóch lat więzienia, a w przypadku uczynienia przez sprawcę z tego procederu stałego źródła utrzymania nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

„Straż graniczna, KAS i policja cyklicznie prowadzą kontrole na lubuskich targowiskach i bazarach, by ukrócić proceder związany z handlem podróbkami. Nadal jednak nie brakuje osób, które wbrew prawu chcą na tym zarobić”

– dodała Konieczniak.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku