°C

Trzynasta „Wigilia Kultur i Narodów” w Gorzowie

autor: Piotr Wiśniewski
 

„Spotkanie pokoleń”, pod takim hasłem gorzowscy Romowie zaprosili na trzynastą „Wigilię Kultur i Narodów” dziewięć grup etnicznych mieszkających w Gorzowie i te, które co roku przyjeżdżają do naszego miasta z całej Polski.

Organizatorka tej uroczystości Ewa Dębicka wspólnie z mężem Edwardem Dębickim starają się w ten sposób co roku pokazać naszą lokalną jedność w różnorodności.

Swoje stroje i potrawy, a także tradycyjne pieśni prezentowali uczestnikom Wigilii górale z Zespołu Górali Bukowińskich „Watra” z Brzeźnicy.

Poseł na Sejm Władysław Dajczak podkreślił, że gorzowska „Wigilia Kultur i Narodów” ma swoją duszę.

Podczas uroczystości do degustacji tradycyjnych potraw i do śpiewania przy wspólnym stole oprócz cyganów zasiedli także Żydzi, Łemkowie, Ukraińcy, Poleszucy i Lwowiacy. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Twórców i Przyjaciół kultury Cygańskiej im. Papuszy oraz Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku