°C

15 lat szkolnego teatru

fot. S. Kordyjalik
 

300 osób obejrzało dziś w Babimoście spektakl Przygody Piotrusia Pana. Przygotował go Szkolny Klub Europejski przy szkole podstawowej w Babimoście oraz kółko teatralne Gminnego Ośrodka Kultury. Spektakl był wyjątkowy, bo wystawiony w 15 rocznicę rozpoczęcia działalności teatralnej placówek. Jolanta Reimann, od 15 lat opiekunka młodych aktorów mówi, że rozpoczynając działalność w tym kierunku nie przypuszczała, że potrwa tak długo.

– Napędza mnie jednak zafascynowanie młodzieży – tłumaczy Jolanta Reimann.

 

 

Jedną z głównych ról w dzisiejszym spektaklu grał Remigiusz Jeż. Przyznał, że trema aktorska trochę przeszkadzała, ale szybko udało się opanować nerwy.

 

 

Warto dodać, że aktorami jest babimojska młodzież, a scenografię przygotowują ich rodzice i absolwenci. Teatr z Babimostu od 10 lat współpracuje również z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku