°C

Biznes wrażliwy społecznie

fot. S. Kordyjalik
 

W Zielonej Górze odbyła się dzisiaj gala konkursu Biznes Wrażliwy Społecznie. Konkurs, podobnie jak dwie poprzednie edycje, zorganizowała Fundacja na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach.

Magdalena Tokarska, prezes Fundacji z radością podkreślała, że z roku na rok rośnie liczba firm biorących udział w konkursie.

Podczas gali nagrodzono firmy z całego regionu, które realizują wrażliwe praktyki, podejmują społeczne działania, czy świadomie współpracują z podmiotami ekonomii społecznej. Dietetyk, Katarzyna Nowak, jest współorganizatorem akcji – Skup tłuszczu. Firma FoodMed Centrum, w której pracuje pomaga na kilku płaszczyznach.

Gali towarzyszył Piknik z ekonomią w tle. Było to rodzinne spotkanie z udziałem różnych fundacji, stowarzyszeń i spółdzielni socjalnych, które przygotowały warsztaty, zabawy i inne działania o tematyce świątecznej.

Organizatorem Pikniku z ekonomią w tle był Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku