°C

Jest umowa na nowe Bony Rozwojowe

Fot. A. Steciąg
 

Lubuscy przedsiębiorcy znów mogą sięgać po pieniądze na szkolenia i studia dla swoich pracowników. W ramach programu Lubuskie Bony Rozwojowe do rozdysponowania będzie tym razem ponad 17,5 mln złotych.

Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych i – jak wyjaśnia wicemarszałek Łukasz Porycki – mają pomóc m.in. w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych Lubuszan i jak najdłuższemu utrzymywaniu się przez nich na rynku pracy:

To druga edycja programu, który cieszył się do tej pory bardzo dużym zainteresowaniem pracodawców. Jak wylicza Hanna Nowicka, prezeska Agencji Rozwoju Regionalnego, w poprzednim rozdaniu Lubuskich Bonów Rozwojowych podpisano ponad 960 umów i przeszkolono ok. 1 tys. pracowników.

– Tym razem pieniędzy na szkolenia będzie jeszcze więcej, a więc zachęcamy przedsiębiorców do składania wniosków – dodaje:

Hanna Nowicka zaznacza, że przedsiębiorca, który otrzyma Lubuski Bon Rozwojowy nie będzie musiał tracić czasu na poszukiwanie odpowiadającej mu firmy szkoleniowej. Wystarczy, że skorzysta z internetowej Bazy Usług Rozwojowych, gdzie znajduje się ponad 30 tys. ofert dotyczących różnego rodzaju szkoleń, studiów czy zajęć edukacyjnych:

Dodajmy, że Lubuskie Bony Rozwojowe przeznaczone są dla firm i przedsiębiorców z południowej części województwa lubuskiego. Podobny program w subregionie gorzowskim prowadzi Zachodnia Izba Przemysłowo – Handlowa.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku