°C

Kandydat PSL powalczy o fotel prezydenta

konferencja PSL w Nowej Soli, fot: Kamil Hypki
 

Nowa Sól szykuje się do wyborów prezydenta miasta. Są one konieczne po rezygnacji Wadima Tyszkiewicza, który jesienią wybrał start do senatu.W przedterminowych wyborach zarejestrowano sześć komitetów. Co najmniej cztery z nich zgłoszą ostatecznie swojego kandydata.

Jednym z nich będzie lider powiatowych struktur PSL Mirosław Olejniczak, który wystartuje pod szyldem Koalicji Polskiej. Jak mówi, chce zmienić sposób zarządzania miastem i postawić na rozwiązywanie problemów społecznych.

Mirosława Olejniczaka wsparł dziś lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Apelował też do mieszkańców Nowej Soli o udział w wyborach.

W wyborach prezydenta Nowej Soli wystartuje też popierany przez PiS Przemysław Ficner i obecny wiceprezydent Jacek Milewski. Głosowanie odbędzie się 5 stycznia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku